تبلیغات
پرگار - مرغ ما و غاز همسایه
 
درباره وبلاگ


پرگار را خاصیتی است که ضربه نخست را محکم و قاطع وارد می کند تا تغییری در کاغذ ایجاد نموده و سوراخی بگشاید اما پس از آن دیگر پیشرفتی نمی نماید و به دور خود خط می کشد. مانند بسیاری از حرکات انقلابی که در ابتدا بسیار محکم و سریع صورت می گیرند اما پس از آن در جا زده و دیگر پیشرفت و اصلاحی در خود راه نمی دهند. نام این وبلاگ را پرگار گذاشتم تا یادم بماند مانند پرگار نباشم که فقط به دور خود دایره بکشم.

مدیر وبلاگ : وحید حلاج
نویسندگان
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
پرگار
دویدن در پی آواز حقیقت
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
جمعه 12 اسفند 1390 :: نویسنده : وحید حلاج
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 15 اسفند 1390 12:23 ب.ظ
سلام وحید جان

با اسم تو واسه من همچین کامنتی اومده:

"وطن فروش مزدور , لیبرال خود فروخته , مخل نظام , تو حق شرکت در انتخابات بعدی رو نداری با اون کاندید از خودت نفهم تر , فاشیست تند رو"

راستشو بخوای بعید دونستم از طرف تو باشه، از طرف تو بوده؟ اگرم تو گذاشته باشی ناراحت نمیشم خداییش، خب حتمن از نظر تو من اینجوریم، و این ربطی به رفاقتمون نداره
وحید حلاجنه از طرف من نبوده و نمی دونم کی این کار کثیفو کرده
دوشنبه 15 اسفند 1390 12:09 ب.ظ
سلام دوست عزیز
من فکرمیکنم نتونستم منظورمو خوب برسونم.چون مسئله ای که مطرح کردین یک مسئله نیست بلکه ازیک لحاظ مربوط میشه به موضوع ازادی بیان که من هرگزادعایی ندارم که درکشورما کامل هست ودرغرب کاملا ممنوعه.اما ازطرف دیگه مربوط میشه به یکی ازمهمترین ارکان امروزنظام اسلامی که واقعا نمیشه به سادگی درمورداون حرف زد ونسبت به عواقب اون بی تفاوت بود.من حرفم اینه که هرنظامی یا هرمکتبی اصولی داره که نمیشه به اسم ازادی بیان اون اصول رو درمعرض نقد غیراصولی قرارداد.برای مثال ایا جایزه که ما شبهه های بسیارقوی ای که درموردقران مطرح میشه روبریم در ملا عام مطرح کنیم؟خب این شبهه ها بالاخره جواب داده خواهدشداما جواب دادن شبهه به سادگی مطرح کردن شبهه نیست که بشه همون لحظه پاسخش روداد.ممکنه تابخوایم جواب اون شبهه روبدیم کلی مسلمان بواسطه اون شبهه ازاصل اعتقاداتشون منحرف بشن.ببینیدمسئله ولایت فقیه ازجنس مسئله لیبرال ورئیس جمهوری یک کشوروازاین جنس نیست.این درست نیست که یک چنین مسئله ای ابتدادرکتابی چاپ بشه بعد ژست روشنفکری بگیریم وبگیم خب حالا تشریف بیارین جواب بدین.تا جواب به گوش خوانندگان اون کتاب برسه دیگه کارازکارگذشته.اینکه من دوستم رومثال زدم منظورم این نبودکه اون نماینده مخالفین هست.بلکه میخواستم بگم تاجایی که من میدونم بیشترحرفا آغشته به مغلطه ست.وچون مردم مااغلب نمی تونن مغلطه هاروتشخیص بدن پس طبیعیه که تاحدودی نگران کتابهای این چنینی باشیم.درموردشجاعت هم منظورم این بودکه اگه کسی واقعا حرفی برای گفتن داشته باشه به طرق مختلف میتونه حرفش روبرسونه وتابحال موفق شده بود اصل ولایت روزیرسوال ببره .چون بااین همه امکانات تبلیغاتی نتونستن پس یعنی حرفشون حرفی نبودکه بشه بهش اعتنایی کرد
دوست عزیزامام چطورتونستن درزمان شاه باچندتامقاله نظام روزیرسوال ببره چون حرفاش منطقی بوداینا چرانمیتونن اصل ولایت روزیرسوال ببرن ؟نکنه میخواین بگین که این نظام خیلی سختگیرترازرژیم شاه بود.پس نتیجه میگیریم که اونچه که تابحال بوده خیلی منطقی نبوده که اگربودتاحالاکارخودشوکرده بود.پس من به نظام حق میدم جلوگیری بکنه.
من دروبلاگ خودم به مسئله ولایت هم خواهم پرداخت دراون صورت بهترمیتونم منظورموبفهمونم.
ببخشیدکه حرفم طولانی شد.
دوشنبه 15 اسفند 1390 09:27 ق.ظ
ببخشید منظورم در قسمت دوم همون سنگ بود گرچه که اینم درسته چون اعوان وانصارش معتقدند هرکه با اینهاست انسانه وبقیه سگ!! بلانسبت شماها .باور بفرمایید این رو با گوش خودم شنیدم که هوگو چاوز لامذهب به مراتب با شرفت تر از مذهبی معتقد متدینیست که به ولایت فقیه اعتقاد ندارد .
دوشنبه 15 اسفند 1390 09:24 ق.ظ
اگه جرات داری پست جدید بنویس.من مطمئنم تو الان یا سنگ شدی یا در اینده سگ میشی حالا ببین... اعلاحضرت توهین وکردی؟
دوشنبه 15 اسفند 1390 12:23 ق.ظ
سلام
باز هم نظر قبلیمو میگم.از یك حكومت توتالیتر چه انتظاری داری؟
دوشنبه 15 اسفند 1390 12:15 ق.ظ
درود وحید گل
من خودم بارها همین پست شما برام سوال بوده که چرا نمیشه؟
دلیل اصلیش فکر کنم اینه که احساس میشه اگه مخالف باشی یا خدا مجازاتت میکنه یا همین نظام....
نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه
یکشنبه 14 اسفند 1390 05:15 ب.ظ
سرنوشت غم انگیز ما حداقل در تاریخ معاصر بدجوری با اقتدارگرایی گره خورده است هر دوره با یک شکل وعنوان ودریغ وافسوس که مردم هم به هر فرمی در می آیند و...نمونه اش دوست عزیزی که در همین ستون نظرات با سفسطه در جهت موافق باد ایستاده است
یکشنبه 14 اسفند 1390 05:02 ب.ظ
سلام جانا
نقد نشدن یعنی نو نشدن
وحید حلاجسلام آقا مجید دلتنگت شده بودم
یکشنبه 14 اسفند 1390 02:17 ب.ظ
سلام
دوست عزیزنمیخوام متحجرانه حرف بزنم اما هروقت صحبت از ولایت فقیه میشه میگیم چراکسی اجازه نداره برعلیه ولایت فقیه حرف بزنه.ببینیدکسی که میتونه دست به کارهایی بزنه که اورو بازداشت بکنندیاحتی اعدام بکنن لابد اونقدرهم شجاعت داره که اگه دوست داشت برعلیه ولایت فقیه حرفی بزنه بتونه بزنه.وقتی شمامیبینیدتو ماهواره ها یا کشورهای غربی هم کتاب قابل توجهی براساس منطق برعلیه مسئله ولایت فقیه چاپ نمیشه یعنی حرف قابل قبولیندارن که بزنن. اینه که حرفها بیشترپراکنده گویی ست نه منطقی.مثلابادوستی درموردولایت فقیه حرف میزدم میگفت چرادرجامعه ما مردم ازخط کشی عابرپیاده عبورنمیکنن.منظورش این بودکه پس ولایت فقیه به چه دردی میخوره.استدلالها اغلب مغلطه ست به همین خاطراغلب به جای اینکه بگیم من به این دلیل مخالفم میگیم چرااجازه نمیدن.ضمن اینکه درغرب خطوط قرمزی هست که کسی نمیتونه برعلیه اوناحرفی بزنه کی میگه لیبرال دموکراسی خط قرمزاونهاست؟خط قرمزغربیها نظریه داروینیسم است.تحقیق درموردهولوکاست -حتی فقط تحقیق- ممنوعه.
وحید حلاجسلام دوست عزیز
من معنای جمله های اولتون رو نفهمیدم اصلا بحث بر سر شجاعت داشتن یا نداشتن نیست بحث بر سر اینه که کتابی چاپ نمی شه ( حتما خودتون می دونید که چاپ کتاب نیاز به شجاعت نداره بلکه نیاز به مجوز وزارت ارشاد داره ) 2- اتفاقا کتاب ها و مقالات خوبی در نقد ولایت فقیه نوشته شده؛ نمونه اون کتاب " حکمت و حکومت" نوشته مرحوم دکتر مهدی حائری یزدی که جمهوری اسلامی اجازه چاپ نداد و اگر اشتباه نکنم توی استانبول چاپ شد نمونه دیگه اش کتاب " حکومت ولایی " نوشته دکتر محسن کدیور که البته در دوره خاتمی مجوز چاپ گرفت اما ظاهرا دیگه مجوز چاپ نداره ( اینو مطمئن نیستم ولی خب الان توی بازار کتاب تقریبا نایابه) 3- حالا این که دوست شما درباره ولایت فقیه چی گفته و چه دفاعی کرده چه ارتباطی به عدم چاپ کتاب ها و مقالات مرتبط داره؟ خب این که نشد دلیل؛ من به شما خیلی از پیرمردها و پیرزن ها و خیلی از جوون ها رو می تونم نشون بدم که دفاع های نامعقولی از دین اسلام می کنند با این حساب یعنی ما بگیم چون اونا اینطور دفاع می کنند پس اسلام دین باطلیه یا این که استدلال قوی به نفع اسلام وجود نداره؟ اصلا قابل قبول نیست این استدلال 4- این که چه کسی میگه لیبرال دموکراسی خط قرمزه غربه؟ من با گوش های خودم از زبان آقای رحیم پور ازغدی در یک سخنرانی که از تلویزیون پخش میشد شنیدم و حتما شما قبول دارید که اقای رحیم پور ازغدی از تئوریسین های مورد قبول حاکمیت و بلکه مورد ارجاع حاکمیت هستند. درباره نظریه داروینیسم هم ادعای شما البته باطله و داروینیسم به هیچ وجه خط قرمز نیست و مطالب زیادی بر علیه اون گفته میشه و چاپ میشه اما در مورد هولوکاست معتقدم که این قضیه جای بحث فراوان داره که متاسفانه من تخصصی در اون ندارم ولی با این حال غرب اگر تحقیق درباره هولوکاست رو ممنوع کرده باشه، خب کار اشتباهی انجام داده و مخالف آزادی بیان رفتار کرده و از این جهت حق با شماست
یکشنبه 14 اسفند 1390 02:10 ب.ظ
از هر کدام شکمی اگر سیر شود خوب است ؛ مرغ ما و غاز همسایه را می گویم!
وحید حلاجاگر فقط مسئله فقط سیر شدن شکم باشد، بله حق با شماست
شنبه 13 اسفند 1390 11:00 ب.ظ
خوب اونا به لیبرالیته اعتقاد دارند.ما که اعتقاد نداریم.ما میگیم یه حق تو دنیا وجود داره و اون ماییم .ما خلیفه خدا روی زمینیم.ماییم که میتونیم علم و اقتصاد و فرهنگ صادر کنیم.ماییم که با عالم بالا در تماسیم.بقیه چه حقی دارن اصلا بخوان نطق کنن.حالا شما حرف حسابت چیه؟
وحید حلاجکاملا حق با شماست خانم دکتر من حواسم به این قسمت نبود !!!
شنبه 13 اسفند 1390 03:07 ب.ظ
بله کاملاً همینطوره
با شیر و شکر به بهانه ی روشنفکری دینی
به روایت عبدالکریم سروش
بروزم
وحید حلاجخدمت می رسم
جمعه 12 اسفند 1390 09:10 ق.ظ
_________________به نام خداوند بخشنده مهربان________________

19-پس آیا کسی که می داند آنچه از جانب پروردگارت به سوی تو نازل شده حق است ، مانند آن کسی است که کور {دل} است ؟ فقط خردمندان متذکر میشوند.
20-همانان که به عهد خدا وفا میکنند و پیمان {خدا} را نمی شکنند.
21-و کسانی که به آنچه خداوند به پیوستن آن فرمان داده می پیونددند و از پروردگارشان می ترسند و از بدی حساب بیم دارند
22-و کسانی که برای طلب رضای پروردگارشان صبوری کردند و نماز برپا داشتند و از آنچه روزیشان دادیم در نهان و عیان انفاق کردند ، و بدی را به نیکی برطرف ساختند ، نیک فرجامی سرای آخرت برای آنهاست .
23-بهشت های جاودانی که آنها با پدران و همسران و فرزندانشان که درست کارند در آن داخل میشوند ، و فرشتگان از هر دری بر آنها وارد می شوند
24-{و میگویند} سلام بر شما به خاطر صبرتان. پس چه نیک است فرجام آن سرای!
25-و کسانی که پیمان خدا را پس از تحکیم آن میشکنند ، و آنچه را خدا به پیوستن آن فرمان داده میگسلند و در زمین فساد میکنند ، آنها برایشان لعنت است و آنها راست بد فرجامی سرای آخرت
26-خداوند روزی را برای هرکه بخواهد وسعت میدهد یا تنگ می کند ، و آنها به زندگی دنیا سر مست شدند ، در حالی که زندگی دنیا در برابر آخرت جز متاعی اندک نیست .
27-و کسانی که کافر شدند میگویند : چرا از جانب پروردگارشان معجزه ای بر او نازل نشد؟ بگو :خداست هر که را بخواهد بی راه میگذارد و هرکه را توبه کند و باز گردد ، به سوی خویش هدایت میکند.
28-همانان که ایمان آوردند و دلهایشان به یاد خدا آرام میگیرد ، آگاه باش که با یاد خدا دل ها آرام میگیرد.
29-کسانی که ایمان آوردند و کار های شایسته کردند ، پاکیزه ترین { زندگی } و سرانجام برای آنهاست.


سوره رعد 13

سلام دوست خوبم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.